Ponieważ jednak, tego typu hobby często wiąże się z pewnym ryzykiem, czasami konieczne są wcześniejsze przygotowania, ćwiczenia, treningi. Ryzyko i adrenalina to bowiem jedno, ale zdrowy rozsądek i tak należy zachowywać przy sportach ekstremalnych. Przynajmniej wtedy, gdy chciałoby się mieć jeszcze okazję do dalszego ich uprawiania.
Weźmy dla przykładu skoki spadochronowe, które z racji wysokości, które z racji wysokości, z której się odbywają muszą być połączone z umiejętnością przygotowania, sprawdzenia i przede wszystkim poprawnego użytkowania sprzętu niezbędnego do takiego działania. Z drugiej strony po odpowiednim przygotowaniu po prostu można robić więcej i wie się, w jaki sposób uzyskać odpowiednie efekty, a to pozwala zwiększyć jakość przeżyć w czasie skoku.
hobby spadochronowe
Po lepszym przeszkoleniu możliwe jest również to, aby skoki na spadochronie odbywały się z dodatkowymi atrakcjami. Możliwe jest przykładowo skakanie grupowe, przy czym tego rodzaju zrzuty spadochronowe są o tyle trudniejsze, że trzeba uwzględniać obecność grupy przy decyzji kiedy otworzyć czaszę spadochronu. Ponadto w przypadku dobrze rozeznanych w temacie skoczków można się pokusić o dodatkowe ćwiczenia powietrzne w rodzaju łapania się skaczących ludzi za ręce i tworzenia w powietrzu wspólnego koła.
Ale tutaj znów: aby wykonać to działanie, za wczasu trzeba się przeszkolić w tym, w jaki sposób w trakcie szybowania w dół zbliżyć się na odpowiednią odległość i kiedy się puścić, aby nie było potem kolizji na niższych wysokościach. Samą wysokość odpowiednią do otworzenia spadochronu też trzeba zresztą potrafić wyczuć, a w zasadzie rozpoznać. I to dotyczy już wszystkich, także kompletnie początkujących spadochroniarzy.