91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Ciekawostki » Skuteczne planowanie dziecka.

Skuteczne planowanie dziecka.

Stosowanie komputera cyklu Lady-Comp baby pozwala parom starającym się o dziecko skutecznie zaplanować powiększenie rodziny.

 

Komputery cyklu poprzez precyzyjne monitorowanie cyklu i określenie dni płodnych oraz owulacji powiększa szanse na posiadanie potomstwa kobietom o obniżonej płodnościBadania przeprowadzone w Niemczech udowodniły, że w przypadku planowania ciąży przy stosowaniu komputera cyklu Lady-Comp baby prawdopodobieństwo poczęcia wzrasta o 50% w stosunku do starań bez użycia komputera cyklu.

 

 

Na czym polega ten mechanizm poprawiający starania o dziecko? Podstawowym czynnikiem wpływającym na zapłodnienie jest współżycie w odpowiednim okresie cyklu. Ilość dni w cyklu, w których może dojść do zapłodnienia to maksymalnie 6 i jest to niezależne od długości cykli i jego regularności. Składa się na to jeden dzień, w którym występuje owulacja oraz maksymalnie 5 dniowa żywotność plemnika. Kiedy plemnik dostanie się do dróg rodnych kobiety, może maksymalnie przeżyć właśnie 5 dni, co oznacza że para starająca się o dziecko, może współżyć w fazie płodnej, nie koniecznie w dzień owulacji ale do zapłodnienia dojdzie i tak w ciągu 24 godzin od uwolnienia się komórki jajowej z pękniętego pęcherzyka Graafa.

Ważnym czynnikiem wpływającym na zapłodnienie jest żywotność i  przeżywalność plemników, która obok ich ilości w nasieniu, wpływa na możliwość zapłodnienia komórki jajowej. Innymi słowy im większa przeżywalność plemników, tym większe jest "okienko" w fazie płodnej podczas której należy współżyć. Jeżeli jakość nasienia jest słaba lub wstępują inne trudne do zdiagnozowania problemy z zapłodnieniem, wówczas warto współżyć w dzień owulacji, komputer cyklu Lady-Comp baby jest w stanie dokładnie go okreslić.

 

Komputery cyklu Lady-Comp monitorują cykl, wskazują fazę płodną, określają także moment owulacji. Para, która stara się o dziecko, ma zatem dokładną informację na temat fazy płodności. Dzięki wskazaniu owulacji partnerzy wiedzą, kiedy powinni wzmóc starania o dziecko. Dzięki temu znacznie podnoszą efektywność swoich starań. To wszystko bez wychodzenia z domu, bez dodatkowych opłat, komfortowo i spokojnie.

 

Wskazania Lady-Comp odbywają się na podstawie pomiaru temperatury bazowej ciała. Ponadto urządzenie, ma wbudowaną bazę miliona cykli kobiet, analizuje i ocenia zebrane dane oraz posiada funkcje umożliwiajace diagnostykę cyklu. Skuteczność urządzenia na poziomie 99,36% potwierdzają badania.

 

Jeżeli interesujesz się tematyką płodności to koniecznie przeczytaj artykuły w dziale planowanie dziecka.

 

Chcesz być na bieząco z informacjami na temat płodności i zdrowia? Polub nasz profil na Facebook.


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360