91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Planowanie ciąży » Planowanie dziecka

Planowanie dziecka

Lady-Comp baby to urządzenie medyczne, ułatwiające poczęcie poprzez wskazanie optymalnego czasu na współżycie dla pary starającej się o dziecko.  Komputery cyklu monitorują cykl, określają fazę płodną i niepłodną, wskazują moment wystąpienia owulacji, a wszystko to ze skutecznością 99,36%. 

 

Lady-Comp baby podobnie jak Lady-Comp oraz Pearly posiada  funkcje służące do określania indywidualnych faz płodności w cyklu kobiecym. Jednak tylko Lady-Comp baby posiada rozbudowaną statystykę cyklu i planowania, która wskazuje nieprawidłowości tj. niewydolność ciałka żółtego, czy cykle monofazowe. Dodatkowo daje możliwość wpisania współżycia, pokazuje datę poczęcia i termin porodu, a także pozwala wysoce skutecznie zaplanować płeć dziecka (należy współżyć w momencie w którym świeci się ikonka chłopca lub dziewczynki).

 

Lady Comp babyKomputer cyklu Lady-Comp baby jest dedykowany w szczególności parom starającym się o potomstwo. A kobietom o obniżonej płodności daje szansę na zaplanowanie z sukcesem rodziny. Wskazania komputerów cyklu odbywają się na podstawie pomiaru temperatury bazowej ciała, pobranej za pomocą specjalistycznego sensora. Urządzenie posiada bazę miliona cykli kobiet, analizuje i ocenia zebrane dane. Dodatkowo posiada funkcje umożliwiające diagnostykę cyklu (czego nie ma żaden termometr owulacyjny).

 

Badania przeprowadzone w Niemczech udowodniły, że w przypadku planowania ciąży przy stosowaniu komputera cyklu Lady-Comp baby prawdopodobieństwo poczęcia wzrasta aż o 50% (w stosunku do starań bez użycia komputera cyklu).

 

Używając Lady-Comp baby można:

  • wskazać optymalny moment poczęcia,
  • określić dni, w których jest zwiększona możliwość poczęcia chłopca lub dziewczynki,
  • zdiagnozować występowanie cykli bezowulacyjnych oraz niewydolność ciałka żółtego,
  • zidentyfikować ciążę,
  • poinformować urządzenie o współżyciu,
  • określić datę poczęcia i narodzin dziecka,
  • określić dzień owulacji i optymalny czas na poczęcie nawet z 6 dniowym wyprzedzeniem,
  • sprawdzić zapamiętane dane w urządzeniu, do 360 dni wstecz,
  • samodzielnie zgrać dane o cyklu na komputer (dołączony kabel USB),
  • stosować urządzenie jako nowoczesną antykoncepcję.

 

Lady-Comp baby diagnozuje problemy związane z trudnościami zajścia w ciążę

 

Bezpłodność oznacza sterylność jednego z partnerów. Może być ona spowodowana uszkodzeniem funkcji komórek rozrodczych w czasie życia płodowego dziecka. Do uszkodzeń układu rozrodczego płodu, może dojść gdy matka w czasie ciąży miała kontakt z toksynami tj. środki czystości, lakiery do paznokci, leki czy hormony syntetyczne. Pary zwykle dostrzegają problemy z płodnością dopiero, gdy starają się o dziecko.

 

Normalnie szansa na zapłodnienie w czasie owulacji wynosi ok. 40 %, najnowsze badania wskazują, że może to być nawet tylko 25 %. Gdy para stara się o dziecko bezskutecznie przez ponad rok można mówić o problemach z poczęciem, ale nawet wtedy nie jest to postrzegane jako niepłodność. Bezdzietność par, które pragną posiadać potomstwo, jest najczęściej spowodowana nie całkowitą bezpłodnością, lecz obniżoną płodnością, którą na ogół powodują zaburzenia równowagi hormonalnej (są one częstym następstwem długoletniego stosowania antykoncepcji hormonalnej).

 

Zakłócona równowaga hormonalna może spowodować wstrzymanie owulacji, ale także może prowadzić do poronień. Niewydolność fazy lutealnej lub inaczej niewydolność ciałka żółtego także może prowadzić do utraty ciąży. Faza lutealna obejmuje czas od owulacji do miesiączki. Podczas tej fazy wzrasta poziom progesteronu, który odpowiada za rozwinięcie się śluzówki macicy i przygotowanie jej na przyjęcie zapłodnionego jaja. W czasie ciąży odpowiedni poziom progesteronu jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Jeśli poziom progesteronu spada ciąża może zostać nie utrzymana. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych zdarzeń i jak najszybciej zdiagnozować problemy z cyklem można zacząć używać Lady-Comp baby. Komputery cyklu w łatwy sposób monitorują kobiecy organizm i mogą pomóc w staraniach o dziecko.

 

Czy można zaplanować płeć dziecka?

 

Planując dziecko pierwszą i najistotniejszą rzeczą jaką pragniemy to to, żeby było zdrowe. Dopiero drugą sprawą jest płeć dziecka. Są jednak pary które chciałyby mieć wpływ na to czy na świat przyjdzie wymarzony chłopiec czy dziewczynka.

 

Co możemy zrobić żeby zwiększyć szansę na poczęcie dziecka o konkretnej płci? 

 

ciąża z baby-compPary chcące zaplanować płeć swojego przyszłego dziecka najprawdopodobniej spotkają się z powszechnie krążącą teorią, która mówi, że największe prawdopodobieństwo na poczęcie dziewczynki, jest wtedy, gdy do współżycia dojdzie kilka dni przed owulacją. Wówczas plemniki zawierające chromosom X (decydujące o płci żeńskiej), które są cięższe, mogą dłużej przetrwać w drogach rodnych kobiety niż plemniki zawierające chromosom Y (decydujący o płci męskiej) i zapłodnić komórkę jajową. Według tej teorii, aby począć chłopca należy poczekać ze współżyciem do owulacji – wtedy to plemniki z chromosomem Y zdecydowanie szybciej poruszające się od tych z chromosomem X, będą pierwsze i dostaną się do jajeczka przed konkurencją. Tak brzmi teoria. A jakie są fakty? O ile z faktem różnicy ciężaru między plemnikami nie da się dyskutować o tyle pozostałych danych nikt nie zbadał empirycznie i pozostają one tylko krążącą teorią.

 

Niemiecki producent komputera cyklu Lady-Comp baby zbadał empirycznie zależność między czasem współżycia, a płcią urodzonego dziecka. Kobiety stosujące komputer cyklu Lady-Comp baby z zamiarem zajścia w ciążę (komputer można stosować także jako antykoncepcję), informowały urządzenie o momencie współżycia, a następnie po okresie ciąży – o płci urodzonego dziecka. Okazało się, że współżycie w czasie owulacji to szansa na poczęcie dziewczynki, a współżycie kilka dni przed owulacją skutkuje urodzeniem syna – czyli wyniki tego badania były dokładnie odwrotnie, niż powszechnie przyjęta teoria o planowaniu płci dziecka. Na podstawie tego badania komputer cyklu Lady-Comp baby został wzbogacony o funkcję planowania płci dziecka, której skuteczność określono na poziomie  75%, czyli dość wysoko (w zależności od stabilności cyklu).

 

Poniżej wykres z zaznaczeniem schematu planowania płci dziecka:

 

 

Legenda


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360