91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Produkty » Lady-Comp baby

Lady-Comp baby

Baby-CompKomputer cyklu Lady-Comp baby to sprzęt medyczny, określajacy fazy płodności w cyklu, dni płodne niepłodne oraz owulację, co w znacznym stopniu ułatwia starania o dziecko. Działanie urządzenia opiera się na metodzie termicznej ( codziennym pomiarze temperatury ) oraz bazie danych ponad miliona cykli kobiet z całego świata, wspomaganych wysoką technologią oprogramowania. To wszystko pozwala na wykonanie indywidualnej analizy cyklu dla każdej użytkowniczki.
Lady-Comp baby jest nieocenioną pomocą w planowaniu ciąży, może wskazać prognozowaną datę owulacji z wyprzedzeniem i obliczyć najlepszy czas na poczęcie, co ma ogromne znaczenie w przypadku par, które z różnych względów (np. praca związana z częstymi wyjazdami) nie są codziennie razem. Ponadto stanowi skuteczną w 99,36% metodę antykoncepcji, i jest zdrową alternatywą dla konwencjonalnych metod.
Lady-Comp baby pomoże Ci poznać samą siebie, dokładnie dzień po dniu dowiesz się jak funkcjonuje Twój organizm. Wystarczy wykonać tak prostą czynność jak pomiar temperatury, aby mieć pewność kiedy występuje owulacja i które dni są płodne a które nie.  Kobietom pragnących mieć dziecko wskazuje optymalny czas na poczęcie. A po porodzie idealnie sprawdzi się jako wysoce skuteczna metoda antykoncepcji.
Zobacz też: Antykoncepcja po porodzie

 

Używanie komputera cyklu, przy staraniach o dziecko, zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę o 50%.

Więcej na temat badania »

Funkcje Lady- Comp baby

 

Wskazania płodności
Lady-Comp baby w bardzo prosty i czytelny sposób, za pomocą trzech kolorowych diod podaje informację o płodności zaraz po wykonanym pomiarze :
zielona - dni niepłodne
czerwona - dni płodne
czerwona migająca - owulacja
żółta - nauka urządzenia, zmiana w cyklu, brak danych

Gdyby w czasie cyklu nie wystąpiła owulacja, wówczas do momentu pojawienia się miesiączki palić się będzie czerwona lampka.

 

Pomiar temperatury

Baby-Comp Należy codziennie dokonywać pomiarów temperatury bazowej ciała, zaraz po przebudzeniu przed jakąkolwiek aktywnością. Warunkiem prawidłowego pomiaru jest minimum 3-4 godzin snu, przed pomiarem. Sensor należy umieścić pod językiem zawsze w tym samym miejscu. Pomiar trwa ok 30-40 sekund, jest zakończony dzwiękiem.

 

Limit czasowy

Urządzenie posiada 6 godzinny limit czasowy na pomiar. Gotowość do pomiaru jest sygnalizowana ikonką termometru widoczną na wyświetlaczu urządzenia. Limit czasowy podąża za godziną poprzedniego pomiaru, oznacza to że mierząc temperaturę dzisiaj o 6 rano, kolejnego dnia mamy możliwość wykonania pomiaru od 3 do 9 rano.

 

Pamięć urządzenia
Wbudowana pamięć 360 dni, daje możliwość wprowadzenia danych o poprzednich miesiączkach, właśnie o tyle dni wstecz można też przejrzeć dane na wyświetlaczu komputerka.

 

Budzik
Urządzenie posiada wbudowany zegar z budzikiem i datownikiem, a ikonka termometru widoczna na wyświetlaczu po włączeniu urządzenia, przypomina o dokonaniu pomiaru. Lady-Comp baby mają możliwość wyboru dzwonka budzika z pośród 5 zaprogramowanych.
Jeśli z różnych przyczyn ( np. praca zmianowa ) nie możesz zmierzyć temperatury o stałej porze, masz na to limit czasowy, łącznie 6 godzin.
 

Monitor
Lady-Comp baby posiada kolorowy monitor, na którym wyświetlane są informacje o wyniku pomiaru temperatury, dniu cyklu w którym się obecnie znajdujesz, oraz prognozie płodności na kolejnych 6 dni. Wchodząc w ikonkę dziecka znajdziesz informacje odnośnie planowania. Menu komputerów jest bardzo czytelne wręcz intuicyjne, proste w obsłudze.

 

Miesiączka

Jeśli posiadamy dane o poprzednich miesiączkach można te informacje wprowadzić do urządzenia, Należy to zrobić jako pierwsza czynność, zanim rozpocznie się pomiary. Wprowadzając informację o bierzących miesiączkach, nie wprowadzamy plamień.


Notatki własne
W Lady-Comp baby jest możliwość wprowadzania własnych zapisków z obserwacji cyklu, np. plamienie, przyjmowanie leków, spożywanie alkoholu itp.

 

Statystyka cyklu i wykresy

Korzystając z opcji statystyki, można samemu prześledzić rozkład temperatur w czasie cykli oraz kontrolować swoją płodność analizując dane o:
- ilości wszystkich zapamiętanych przez urządzenie cykli
- średniej długości cyklu,
- średnim wzroście temperatury po owulacji
- zakresie owulacji, czyli tym jak regularnie występuje jajeczkowanie.
- długości fazy lutealnej
- cyklach bezowulacyjnych
- niewydolności ciałka żółtego
- ilości cykli starań

Ponadto  istnieje możliwość zgrania wszystkich danych zapisanych w urządzeniu na własny komputer i zobaczenie ich w formie precyzyjnego wykresu, służy do tego kabel USB dołączony do zestawu

 

Poziom planowania
Lady-Comp baby dedykowany parom starającym się o dziecko, posiada poziom planowania oznaczony ikonką dzidziusia - tutaj wprowadzamy informacje o współżyciu, wówczas komputer na podstawie rzeczywistych wskazań, oblicza przewidywany termin poczęcia i porodu.

Lady-Comp baby posiada funkcję planowania płci dziecka, wyświetlaną za pomocą dwóch ikonek, chłopca i dziewczynki. Obserwując w czasie dni płodnych zmiany ikonek (chłopca lub dziewczynki) zwiększasz swoje szanse na poczęcie dziecka o określonej płci.

 

Test ciążowy

Komputer cyklu Lady-Comp baby poinformuje Cię o możliwej ciąży już po 4-5 dniach (po wprowadzeniu informacji o współżyciu w czasie optimum płodności) poprzez zmienne świecenie kolorowych diod. Po 15 dniach wskaże prawdopodobną ciążę poprzez jednoczesne miganie kolorów . Natomiast po 18 dniach ciąża jest potwierdzona i zasygnalizowana ciągłym świeceniem kolorowych lampek. Wskazania ciąży moga wystąpić później jeśli były pominięte pomiary lub temperatura jest niestabilna.

 

BMI
Komputery cyklu mają możliwość spersonalizowania danego urządzenia poprzez wprowadzenie informacji o użytkowniczce: imię i nazwisko, data urodzenia, wzrost, waga.

 

Szybka diagnoza i wykrycie nieprawidłowości
Lady-Comp baby wykrywa nieprawidłowości cyklu. Jeżeli problemy z zajściem w ciążę są spowodowane np. cyklami bezowulacyjnymi czy niewydolnością ciałka żółtego, komputer cyklu umożliwi rozpoznanie tych problemów. Trudności z poczęciem spowodowane zaburzoną równowagą hormonalną lub nieregularnymi cyklami miesiączkowymi mogą zostać szybko zdiagnozowane. Dzięki możliwości uzyskania wydruku danych z urządzenia mamy łatwość w analizie cykli a z taką informacją można udać się do lekarza ginekologa.


Zawartość zestawu:

  • - urządzenie wraz z akumulatorkami
  • - kabel USB
  • - etui
  • - instrukcję obsługi w języku polskim
  • - kartę gwarancyjną
  • - broszurki
  • Ponadto oferujemy bezpłatną dostawę uzradzeń na terenie kraju.

 

Więcej informacji na temat działania komputerów cyklu można znaleźć w artykule: Jak stosować Pearly, Lady-Comp basic, Lady-Comp, Lady-Comp baby?

Zobacz także Porównanie Pearly, Lady-Comp basic, Lady-Comp, Lady-Comp baby »

Aby dokonać zakupu prosimy złożyć zamówienie poprzez FORMULARZ SZYBKIEGO ZAMÓWIENIA, bądź skontaktować się z jednym z naszych dystrybutorów


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360