91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Aktualności » Lady-Comp - jedyny na rynku komputer cyklu o naukowo potwierdzonej skuteczności.

Lady-Comp - jedyny na rynku komputer cyklu o naukowo potwierdzonej skuteczności.

Oficjalny periodyk Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego - miesięcznik naukowy Ginekologia Polska opublikował artykuł opracowany na bazie badania skuteczności komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly pt. "Indeks Pearla komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly stosowanych jako metoda antykoncepcji". 

 

Lady-Comp to jedyny komputer cyklu dostępny na rynku, którego skuteczność została potwierdzona naukowo, a wyniki badania zostały opublikowane w Ginekologii Polskiej. Lady-Comp jest komputerem cyklu, którego działanie opiara się na algorytmicznym rozpoznawaniu i prognozowaniu faz płodności opartym na bazie danych ponad miliona cykli różnych kobiet (baza danych gromadzona w czasie ponad 30 lat działalności), a jego skuteczność wynosi 99,3%. Badanie zostało wykonane w Polsce, oparte na polskiej próbie użytkowniczek, a efekty badania opublikowało i potwierdziło wydaną rekomendacją Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

 

W badaniu przeprowadzonym na grupie 510 Polek otrzymany współczynnik Pearla dla komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wyniósł 0,64! Oznacza to, że skuteczność wskazywania faz płodności w cyklu (komputerów cyklu używanych jako metoda antykoncepcji) jest na takim samym poziomie jak skuteczność antykoncepcji hormonalnej doustnej!

 

Pragniemy zwrócić uwagę, że komputery cyklu Lady-Comp i Pearly są JEDYNYMI urządzeniami tego typu na rynku w Polsce, które posiadają przeprowadzone zgodnie z zasadami badań naukowych badanie opublikowane w Ginekologii Polskiej PTG. Pragniemy nadmienić, że jest to artykuł recenzowany i przygotowany pod kierunkiem pracowników naukowych i lekarzy.

 

Streszczenie artykułu dostępne jest w dziale Badania kliniczne. Całość artykułu dostępna jest na stronie www.ginekolpol.com.

 

Zapraszamy do zapoznania się z tą ważną publikacją.

 

Jeżeli interesuje Państwa tematyka antykoncepcji lub starań o dziecko, to zapraszamy do poznania artykułów opublikowanych w odpowiednich działach.

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczyącymi zdrowia i antykoncepcji? Polub nasz profil na Facebook.


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360