91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Ciekawostki » Lady-Comp - 10 lat w Polsce

Lady-Comp - 10 lat w Polsce

To już ponad 10 lat od kiedy na polskim rynku pojawiły się komputery cyklu Lady-Comp. Chociaż produkowane były w niemczech od bardzo dawna, dopiero we wrześniu 2005 roku, za sprawą spółki B-C Sp.j., udało się wprowadzić Lady-Comp do Polski. W tym czasie zmieniło się wiele w Polsce i w podejściu do naturalnej antykoncepcji, czyli komputerów cyklu określających fazy płodności w cyklu.

 

Na wstępie należy wskazać, że Lady-Comp był absolutnie pierwszym komputerem cyklu jaki był dostępny w naszym kraju. To Lady-Comp otwierał serca i umysły kobiet w zakresie zdrowej antykoncepcji i pozbawionego ingerencji w organizm, a przez to także skutków ubocznych, świadomego monitorowania płodności. To dzięki wdrożeniu Lady-Comp w Polsce wiele się zmieniło w podejściu do antykoncepcji.

 

 

Czas obecności Lady-Comp na polskim rynku, to okres wielu zmian. W tym czasie komputery cyklu uzyskały europejski certyfikat urządzeń medycznych i zostały zgłoszone również do polskiego urzędu rejestracji urządzeń medycznych w Warszawie (2008). Skuteczność Lady-Comp została również potwierdzona przeprowadzonym badaniem na próbie 510 polskich użytkowniczek, czego efektem była publikacja w Ginekologii Polskiej, oficjalnym wydawnictwie Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. W rezultacie Polskie Towarzystwo Ginekologiczne w składzie 8 profesorów przedstawiło swoje oficjalne stanowisko, stwierdzając że Lady-Comp jest najdoskonalszym urządzeniem medycznym, które w sposób naturalny określa fazy płodności w cyklu (2010). W końcu od stycznia 2015 roku wprowadzone zostały całkowicie nowe komputery cyklu, udoskonalone techniczne i elektronicznie, mniejsze ale tak samo skuteczne.

 

Ogromna praca została również wykonana w zakresie promocji naturalnej antykoncepcji w społeczeństwie. Nie jest łatwo bowiem wprowadzać na rynek nieznany i nie mający konkurencji produkt, który zmienia podejście do płodności i antykoncepcji. Dzięki Lady-Comp możliwe jest bowiem, to co wydawało się niemożliwe - doskonałe wskazywanie faz płodności. Nie ma przecież potrzeby stosowania antykoncepcji w całym cyklu, skoro każda kobieta jest płodna przez około 8 dni. Jeżeli posiada się doskonałą informację o płodności, a z komputerem cyklu Lady-Comp, jest to możliwe. Nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji przez cały cykl. To takie proste! Ale aby uzmysłowić sobie tą prostą prawdę należy poznać komputery cyklu, przeanalizować ich działanie i badania potwierdzające skuteczność. Trzeba uwierzyć, że organizm kobiety wysyła bezbłędne sygnały o swojej płodności, a posiadając takie urządzenie jak Lady-Comp, można te sygnały doskonale odczytać. Skuteczność komputerów cyklu wynosi bowiem 99,3% i jest równa skuteczności innych form antykoncepcji, w tym antykoncepcji hormonalnej.


Dziś, kiedy na rynku w Polsce znajduje się blisko 10 tysięcy komputerów cyklu Lady-Comp, a świadomość zdrowego trybu życia i pozbawionej skutków ubocznych naturalnej antykoncepcji jest coraz popularniejsza, niewątpliwie łatwiej jest dotrzeć do osób zainteresowanych tą tematyką. Lepsze jest również przyjęcie komputerów cyklu wśród kobiet. Obecnie każdy ginekolog przyznaje, że wśród swoich pacjentek, posiada takie, które świadomie nie chcą, bądż z powodów zdrowotnych nie powinny przyjmować antykoncepcji hormonalnej. Wśród kobiet obserwuje się coraz większą świadomość w zakresie antykoncepcji i zdrowego stylu życia.

 

 

 

Pewne jest to, że następne lata przyniosą dalszy wzrost tendencji prozdrowotnych i promocji zachowań ekologicznych oraz zgodnych z naturalnym funkcjonowaniem organizmu. Przyszłość należy bowiem do naturalnej antykoncepcji i całkowicie świadomego i zdrowego określania płodności. Przyszłość antykoncepcji to Lady-Comp!

 

 

 

 


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360