91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Aktualności » Lady-Comp: 10 lat w Polsce

Lady-Comp: 10 lat w Polsce

pearlyZ roku na rok liczba kobiet stosujących komputery cyklu systematycznie rośnie. Nic dziwnego – spośród wielu dostępnych metod antykoncepcji dedykowanych kobietom, to właśnie komputery cyklu Lady-Comp i Pearly cechują się bardzo wysoką skutecznością (99,36%) nie ingerując przy tym w organizm kobiecy.

Wiele lat doświadczeń i pracy zespołu specjalistów, który opracował i wdrożył oprogramowanie komputerów cyklu oraz milionowa baza danych wprowadzona do urządzenia sprawiają, że komputer cyklu może być stosowany przez niemal każdą kobietę w celu rozpoznawania dni płodnych i niepłodnych. Szybki czas wykonania pomiaru pod językiem ultra dokładnym sensorem (około 40 sekund) to jedyna czynność, jaką kobieta musi wykonać każdego dnia w celu rozpoznania momentu cyklu w jakim się znajduje. Komputer cyklu Lady-Comp od razu po zakończeniu pomiaru wyświetla za pomocą kolorów czy są to dni płodne (czerwone światło) czy niepłodne (zielone światło).


„Dni płodne to czas w jakim może dość do zapłodnienia. Komórka jajowa po owulacji jest gotowa do zapłodnienia około 18 godzin, jednakże plemniki w drogach rodnych kobiety są w stanie przeżyć nawet do pięciu dni. Daje to zatem około 6-7 dni płodnych w każdym cyklu każdej kobiety.” - wyjaśnia Aleksandra Demiańczyk, biolog, ekspertka ds. płodności - „Zabezpieczanie się za pomocą metod hormonalnych przez cały cykl, podczas gdy płodnych jest zaledwie kilka dni jest działaniem niepotrzebnym, tym bardziej, że często wiąże się z ryzykiem dla zdrowia organizmu wywołanym przez skutki uboczne. Komputery cyklu Lady-Comp oraz Pearly wskazując precyzyjnie na dni płodne kobiety, w których – unikając poczęcia – może ona zrezygnować z pełnego stosunku seksualnego bądź zabezpieczyć się barierowo. W pozostałe zaś mniej więcej dwadzieścia kilka dni, gdy komputer cyklu wskazuje na dni niepłodne, para może kochać się bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń i bez ryzyka ciąży.”
 
Aby dowiedzieć się więcej na temat działania komputerów cyklu polecamy obejrzeć przygotowane filmy:
Filmy-Lady-comp

14 listopada 2010 roku komputery cyklu Lady-Comp i Pearly uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360