91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Zastosowanie » Jak stosować Pearly, Lady-Comp basic, Lady-Comp i Lady-Comp baby?

Jak stosować Pearly, Lady-Comp basic, Lady-Comp i Lady-Comp baby?

Komputery cyklu działają na zasadzie termicznej, tj. niezwykle dokładnego pomiaru temperatury i analizy pomiarów za pomocą wprowadzonego zaawansowanego oprogramowania. Wskazania swe opierają również o dane z wbudowanej bazy ponad miliona cykli różnych kobiet. Podstawą działania i efektów funkcjonowania urzadzeń są jednak codzienne pomiary temperatury bazowej ciała.


Pomiarów temperatury należy dokonywać codziennie rano zaraz po przebudzeniu bez wstawania z łóżka, najlepiej o stałej porze. Z myślą o osobach pracujących na zmiany Lady-Comp basic, Lady-Comp, Lady-Comp baby i Pearly dopuszczają limit czasu, w którym należy zmierzyć temperaturę. Jest to łącznie 6 godzin, 3 godziny przed i 3 godziny po czasie dokonania pomiaru temperatury poprzedniego dnia. W czasie trwania limitu na pomiar, na wyświetlaczu urządzeń świeci się symbol termometru. W przypadku nie dokonania pomiaru danego dnia, należy nastawić budzik na następny dzień (Pearly). Pomiaru dokonuje się raz dziennie. Jeśli użytkowniczka zbudzi się i jest w czasie trwania limitu na pomiaru temperatury, powinna zmierzyć temperaturę. Jeśli użytkowniczka zbudzi się po zakończeniu limitu czasu na pomiar, pomiar w tym dniu pomija. Mimo braku pojedynczego pomiaru urządzenie będzie pokazywało odpowiednie wskazanie płodności (zieloną, czerwoną lub pomarańczową lampkę).

Aby pobrać podstawową temperaturę ciała należy zaraz po przebudzeniu umieścić końcówkę z sensorem w ustach pod językiem. Nie ma znaczenia czy będzie to z lewej czy prawej strony języka, jednak zawsze należy robić to w ten sam sposób. W czasie pomiaru należy zamknąć usta i nie ruszać sensorem. W czasie pomiaru temperatury symbol termometru miga, sam pomiar trwa maksymalnie 30-40 sekund, koniec pomiaru jest sygnalizowany dźwiękiem a na wyświetlaczu pokazana jest wartość temperatury i raport płodności w postaci kolorowych lampek. Raport płodności na dany dzień obowiązuje do następnego pomiaru. Wyświetlacz Lady-Comp basic, Lady-Comp, Lady-Comp baby i Pearly pokazuje zakres temperatur od 34,50 do 41,00° C z dokładnością do 0,01 stopnia Celsjusza. Urządzenia posiadają certyfikat kalibracji.

W czasie choroby, przeziębienia z podwyższoną temperaturą, przyjmowania leków obniżających gorączkę, czy antybiotyków, należy pominąć pomiary temperatury. Gdy w trakcie pomiarów okaże się, że użytkowniczka ma goraczkę (powyżej 37,80°C ) i na wyświetlaczu pojawi się literka "F" zalecane jest przerwanie pomiaru.

Lady-Comp basic, Lady-Comp, Lady-Comp baby i Pearly dostarcza codziennej informacji o płodności za pomocą kolorowych diod:

  • czerwona  oznacza dzień płodny; migająca czerwona dioda znaczy optimum płodności, owulacja;
  • żółta to czas, kiedy urządzenie uczy się, może oznaczać występowanie niespodziewanych zmian w cyklu np. spóźnienie owulacji, czy też być konsekwencją pominięcia kilku pomiarów
  • zielona  oznacza dzień niepłodny.


Raport płodności na dany dzień, obowiązuje do następnego pomiaru.

Przed pierwszym użyciem Lady-Comp basic, Lady-Comp, Lady-Comp baby i Pearly należy przerwać przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych i odczekać do pojawienia się pierwszej fizjologicznej miesiączki, w przypadku stosowana wcześniej spirali wewnątrzmacicznej (wkładka) należy ją usunąć.

Włączanie Lady-Comp basic, Lady-Comp, Lady-Comp baby i Pearly następuje  poprzez naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku. Na wyświetlaczu pojawi się aktualny czas.  Urządzenie wyłącza się automatycznie, jeśli przez 30 sekund nie będzie naciskany żaden przycisk.

 

Wszystkie modele Lady-Comp posiadają dodatkową funkcję umożliwiającą zgrywanie danych z urządzenia na komputer, za pomoca kabla USB, który znajduje się w zestawie. Model Pearly wymaga odesłania urządzenia do serwisu w celu zgrania danych.


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360