91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Porady » Jak precyzyjnie wskazać owulację?

Jak precyzyjnie wskazać owulację?

Owulacja jest punktem kulminacyjnym w comiesięcznym cyklu kobiety. Skomplikowane procesy zachodzące w organizmie prowadzą do tego jedynego momentu w cyklu, dzięki któremu może powstać nowe życie.

 

Kobieta może zajść w ciążę przez 6 do 8 dni w całym cyklu miesiączkowym, dlatego tak ważne jest poznanie siebie i specyfiki swojego ciała. Komputery cyklu Lady-Comp ułatwiają obserwację podstawowej, spoczynkowej temperatury ciała. Termika ciała zmienia się wraz z fazami cyklu, dając nam jasny sygnał kiedy to kobieta znajduje się w fazie płodnej, kiedy następuje ten jedyny moment- owulacja i jak długo trwają dni niepłodne u danej użytkowniczki.

 

U kobiet stosujących komputery cyklu Lady-Comp wskazywanie dni płodnych i niepłodnych oraz owulacji jest bardzo łatwe. Wiadomo, że po owulacji może dojść do zapłodnienia jeszcze przez 18 godzin, jednak aby właściwie określić dni płodne należy uwzględnić 5 dniową żywotność plemników. Mając jeden z modeli komputera cyklu Lady-Comp wystarczy codziennie zrobić pomiar temperatury, a urządzenie w prosty sposób pokaże w którym momencie cyklu się znajdujemy.

 

Urządzenie wskazuje fazy cyklu odpowiednimi kolorami na wyświetlaczu, tj.:

 

zielone - dni niepłodne

czerwone - dni płodne

migające czerwone – owulacja

 

Więcej informacji na temat owulacji znajdziesz tutaj.

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i płodności? Polub nasz profil na Facebook.

 


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360