91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Antykoncepcja » Fakty medyczne na temat kobiecego cyklu

Fakty medyczne na temat kobiecego cyklu

Dni płodne i objawy płodności.

 

Płodność kobiety można określić na podstawie wielu czynników. W fazie płodnej w jajniku dojrzewa komórka jajowa, która po owulacji, w jajowodzie żyje ok. 18 godzin, wówczas rośnie poziom estrogenów ( hormonów płciowych żeńskich ). Szyjka macicy unosi się, otwiera i mięknie, podnosi się temperatura ciała. Śluz w tym czasie staje się gęsty, kremowy, a w końcu przejrzysty i rozciągliwy. Środowisko pochwy zmienia się z kwaśnego na zasadowe, wówczas plemniki mają idealne warunki do życia i działania. Kiedy kobieta znajdzie się w okresie płodnym w wyniku odbycia stosunku może dojść do zapłodnienia co w konsekwencji może skutkować ciążą.
Większość kobiet w okresie płodnym promienieje, ma ładniejszą cerę, a ich libido rośnie. Ponadto cieszy się lepszym samopoczuciem, większą koncentracją i przyrostem energii.
Niektóre kobiety w terminie spodziewanej owulacji mogą odczuwać ból w podbrzuszu lub w okolicach jajnika, poza tym może pojawić się u nich niewielkie plamienie.

 

Dni płodne nie ograniczają się tylko do okresu płodnego kobiety, aby mówić o płodności w związku należy wziąć pod uwagę także długość życia plemników. Zdrowe plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 5 dni (120 godzin).

 

  • Każda kobieta jajeczkuje tylko raz w czasie cyklu. Jeśli pojawiają się dwie lub więcej owulacji, ma to miejsce w ciągu 24 godzin. To zjawisko zachodzi jednak bardzo rzadko.
  • Po owulacji komórka jajowa może być zapłodniona przez maksymalnie 18 godzin.
  • Po stosunku seksualnym plemniki są ruchliwe i zdolne do zapłodnienia komórki jajowej przez maksymalnie 120 godzin czyli 5dni.
  • Kobieta może zajść w ciążę tylko przez 6 do 7 dni w ciągu każdego cyklu – pięć dni przed owulacją i jeden dzień po owulacji .
Aby zapobiec zajściu w ciążę, wciąż wiele kobiet akceptuje ingerencję w zdrowie i dobre samopoczucie, obciążając swój organizm hormonalnymi środkami antykoncepcyjnymi, ryzykując swoje zdrowie, godzą się z występowaniem skutków ubocznych, czy słusznie?
Skuteczna antykoncepcja nie musi oznaczać zażywania codziennej dawki hormonów. Komputery cyklu Lady-Comp i Pearly, to 99,36% skuteczności antykoncepcyjnej bez pigułki i zero skutków ubocznych.

 

urządzenia-lady-compKomputery cyklu Lady-Comp i Pearly, są urządzeniami medycznymi zarówno do nowoczesnej antykoncepcji jak i do planowania ciąży. Komputery cyklu są tak zaprogramowane, że identyfikują i informują o dniach płodnych, niepłodnych i owulacji. Baza danych ponad miliona cykli kobiet jest częścią podstawowego programu urządzeń. Pomiary temperatury są fundamentem działania. Należy ich dokonywać codziennie rano zaraz po przebudzeniu, przed rozpoczęciem aktywności. Wystarczy umieścić sensor w ustach pod językiem. Komputer zasygnalizuje wykonany pomiar. (Więcej o komputerach cyklu: Komputery cyklu)

 

Wartości temperatury i informacja o płodności są widoczne na wyświetlaczu, od razu po pomiarze. Łatwiej już być nie może: zielone światło oznacza dni niepłodne, czerwone oznacza dni płodne. Możesz polegać na informacji podawanej przez Lady-Comp i Pearly od samego początku stosowania.

 

 

 

Informacja o płodności podawana przez komputer cyklu jest tak precyzyjna, że w przypadku osób starających się o dziecko może pomóc zaplanować ciążę, a nawet płeć przyszłego potomka (w tą dodatkową funkcję wyposażony jest Lady-Comp baby). Precyzyjne wskazanie czasu niepłodnego pozwala parze skutecznie unikać ciąży (skuteczność wynosi 99,36% i jest porównywalna z tabletką antykoncepcyjną).

 

Cykl miesiączkowy kobiety

 

Płodność kobiety jest jednym z wielu skomplikowanych, dynamicznie zachodzących procesów w organizmie, na które wpływ ma ogromna ilość czynników tj. styl życia, przebyte choroby, kondycja fizyczna, nadwaga, niedowaga, zażywane leki czy wiek.

 

Długość cyklu miesiączkowego jest zmienna i nie można określić jej tylko za pomocą arytmetyki i prostego podstawiania do wzoru. Aby uzyskać dane o dniach płodnych, należy obserwować swój organizm. Lady-Comp i Pearly rozpoznaje Twój cykl miesiączkowy poprzez pomiar temperatury dokonywany codziennie rano zaraz po przebudzeniu oraz przez zapisane w pamięci urządzenia dane.

 

Rysunek poniżej przedstawia przeciętny cykl dla zobrazowania metody działania komputerów cyklu.

 

Uwaga!
Poniższy wykres ma charakter poglądowy.

 

Dziewięć dni płodnych w cyklu nie oznacza, że Lady-Comp czy Pearly będzie zawsze w każdym cyklu wyświetlał właśnie dziewięć czerwonych świateł. Cykle nawet jednej kobiety mogą się od siebie różnić. Komputer cyklu dostosowuje się do swojej użytkowniczki, dlatego liczba czerwonych światełek w poszczególnych cyklach może być inna. Wszelkie wahania czy nieprawidłowości w cyklu mogą skutkować większą ilością dni czerwonych.

Warto zobaczyć: Kobiecy cykl na wydruku z komputera cyklu >>

 

wykres cyklu miesiączkowego


Legenda

legenda do wykresu


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360