Badania polskojęzyczne:
Binkiewicz P., Demiańczyk A., Michaluk K.: Indeks Pearla komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly stosowanych jako metoda antykoncepcji. Ginekologia Polska 11/2010, volume 81, strony: 834-839.
Streszczenie załącznik 1 | załącznik2
Stanowiskok Polskiego Towrzystwa Ginekologicznego z dnia 14 listopada 2010 file:///C:/Users/HyperWorks/Downloads/Wykorzystanie%20Naturalnych%20Metod%20Planowania%20Rodziny%20do%20celów%20antykoncepcyjnych%20(2).pdf
Certyfikat wzorcowania komputerów cyklu Lady-Comp przez Laboratorium Pomiarowe OPTEL. Dokumentacja: OPIS PROCEDURY WZORCOWANIA KOMPUTERÓW CYKLU LADY-COMP, Świadectwo wzorcowania Laboratorium Pomiarowe OPTEL, Certificate of Calibration Fluke Park Labolatory, Report of Calibration Burns Engeneering.
Lady-Comp, Baby-Comp, są w 99,3% skuteczne w testach klinicznych
Pragniemy poinformować, że w dniu 14 listopada 2010 komputery cykl Lady-Comp, Baby-Comp i Peraly uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Załącznik 1 - pozytywna opinia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
|
||
Baby-Comp |
Pearly |
Lady-Comp |
![]() |
![]() |
Komputery cyklu Lady-Comp i Pearly zawdzięczają swoją wysoką skuteczność bardzo dużej dokładności wykonywanych pomiarów temperatury. Pomiar temperatury testowany jest w warunkach labolatoryjnych za pomocą specjalnie skaliborowanego urządzenia pomiarowego. Testy dokładności pomiarów wykonywane są okresowo celem zachowania najwyższej dokładności i jakości sensorów.
Każdy komputer cyklu Lady-Comp dostosowuje się do charaterystyki pomiarów temperatury danej użytkowniczki. Przeciętna ciepłota ciała organizmu ludzkiego może różnić się pomiędzy poszczególnymi osobami, co jest uwarunkowane cechami osobniczymi. Urządzenie opiera swoje diagnozy w oparciu o zmiany temperatury bazowej organizmu. Dlatego też, sama wartość poszczególnych pomiarów ma znaczenie drugorzędne.
Na jakość pomiarów wykonywanych sensorami Lady-Comp mają wpływ: miejsce wykonywania pomiarów (jama ustna), sposób umiejscowienia sensora w jamie ustnej, jak równiez czas wykonywania pomiarow. Oznacza to, że pomiary wykonane różnymi termometrami w porównaniu do senora Lady-Comp będą się różniły, gdyż nie zostały wykonane w idealnie zbieżnych warunkach. Ponadto, różnice w pomiarach są podyktowane także brakiem kalibracji w innych termometrach, niż sensor Lady-Comp.
Statystycznie analiza tego problemu pozwala na stwierdzenie, że każdy inny termometr o odchyleniu standardowym większym niż sensor Lady-Comp będzie podawał przeciętnie wynik pomiaru o większym zróżnicowaniu, a przez to będzie on od bardziej odbiegał od wzorca potwierdzonego w badaniach sensorów Lady-Comp przeprowadzonych za pomocą ww. aparatury pomiarowej.
Należy wiedzieć, że tylko pierwszy pomiar temperatury bazowej ciała, wykonany zaraz po przebudzeniu bez aktywności ze strony kobiety jest pomiarem właściwym. Każdy kolejny będzie inny. Nawet pomiary wykonywane jeden po drugim, tym samym sensorem mogą się różnić i nie swiadczy to o uszkodzeniu sensora, a wręcz przeciwnie o jego sprawności.