91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Ciekawostki » Antykoncepcja bez pigułki. Czy to możliwe?

Antykoncepcja bez pigułki. Czy to możliwe?

Antykoncepcja bez pigułki? Komputery cyklu są metodą nowoczesnej antykoncepcji polecaną przez zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Skuteczność ich działania jest określona na podstawie indeksu Pearl'a i wynosi 0,7 , co oznacza, że jest pewna w 99,3 %. Taką samą skuteczność mają hormonalne tabletki antykoncepcyjne!

 

Czy to możliwe? Tak, dane te zostały oszacowane na podstawie recenzowanego badania opublikowanego w Ginekologii Polskiej. Porównując skuteczność stosowania komputerów cyklu z deklarowaną przez producentów hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych skutecznością pigułek, okazuje się że są one takie same! Czy zatem warto przyjmować antykoncepcję hormonalną, która nie jest przecież obojętna dla organizmu kobiety? Na to pytanie każda kobieta musi sobie odpowiedzieć sama. Naszym zdaniem, nie! Nie ma bowiem potrzeby obciążać organizmu, gdy dostępne są urządzenia dające pełną wiedzę o cyklu i taką samą skuteczność.

 

 

Czy trzeba zatem przyjmować tabletki antykoncepcyjne, aby cieszyć się bezpiecznym i komfortowym pożyciem? Obecnie już nie! Stosowanie komputerów cyklu zapewniaja zdrową i bezpieczną metodę unikania ciąży (antykoncepcji), nie powodując przy tym skutków ubocznych.

 

Poznaj inne fakty na temat antykoncepcji z komputerami cyklu Lady-Comp. 

 

 

 

 

Jeżeli interesujesz się tematem antykoncepcji i zdrowia zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebook

 

 

 


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360