91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Porady » Antykoncepcja z Lady-Comp tak skuteczna jak pigułka

Antykoncepcja z Lady-Comp tak skuteczna jak pigułka

 

Komputery cyklu Lady-Comp są tak pewne, jak pigułki antykoncepcyjne! To jedyne takie urządzenia na świecie, których skuteczność wg indeksu Pearl'a osiąga wartości 0.7

 

 

Skuteczność komputerów cyklu Lady Comp oraz Pearly została potwierdzona wieloma badaniami naukowymi, w tym badaniem przeprowadzonym w Polsce i opublikowanym w polskim periodyku naukowym Ginekologii Polskiej.

 

W pierwszym naukowym badaniu skupiającym się na skuteczności komputerów cyklu potwierdzono ich wysoką precyzję w wyznaczaniu faz płodności, która wyniosła 0,7 indeksu Pearl'a. Indeks Pearl'a jest używany do określania skuteczności metod antykoncepcji.

 

Na czym polega antykoncepcja z Lady-Comp?

  • użytkowniczka korzystająca z komputera cyklu otrzymuje informację o swojej płodności,
  • posiadając doskonałą informację na temat faz płodności w cyklu można unikać zapłodnienia w fazie płodnej,
  • dzięki doskonałej diagnostyce cyklu użytkowniczka nie potrzebuje zabezpieczać się przez cały cykl (np. przyjomować antykoncepcję hormonalą doustną) wystarczy że uniknie zapłodnienia podczas fazy płodnej, która trwa 8 dni,
  • zamiast 28 dniowego przyjmowania hormonów wystarczy zabezpieczenie podczas 8 dni,
  • dzianie komputerów cyklu jest zdrowe, pozbawione skutków ubocznych, nie ingerujące w organizm ludzki,
  • to rozwiązanie na miarę XXI wieku, stworzone w trosce o zdrowie kobiet.

 

Dr Dorothee M. Bachhofer napisała rozprawę na temat "Wiarygodność, uznanie i bezpieczeństwo stosowania miniaturowych komputerów Lady-Comp i Baby-Comp" w praktyce zapobiegania ciąży oraz planowania rodziny. Opracowanie przygotowane zostało pod kierunkiem Prof. G. Fruendl M.D., Dusseldorf-Benrath Szpital Miejski w Niemczech. Po ponad 2 latach użytkowania 686 kobiet w Niemczech, Szwajcarii i Meksyku zostały zapytane o ich doświadczenie z tymi urządzeniami.

 

Opracowanie dowodzi, że komputery cyklu Lady-Comp są jedynymi urządzeniami na świecie, których skuteczność jest na poziomie wartości 0.7 indeksu Pearl'a. Oznacza to, że są one tak pewne jak pigułki antykoncepcyjne.

 

Dwie procedury używane do określania momentu owulacji i dni płodnych były porównane w projekcje prowadzanym przez naukowców Uniwersytetu Sassari, z Włoch. Metody kliniczne były porównane z wynikami stosowania urządzeń Baby-Comp - obecnie Lady-Comp baby. Okazało się, że wyniki badań klinicznych i wyniki stosowania Baby-Comp (Lady-Comp baby) były takie same. Poza dwoma przypadkami z trzydziestu, Baby-Comp (Lady-Comp baby) dokładnie określił czas owulacji.

 

W 2010 roku w Ginekologii Polskiej opublikowany został recenzowany artukuł "Indeks Pearla komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly stosowanych jako metoda antykoncepcji". W badaniu potwierdziła się wysoka skutecznośc komputerów cyklu Lady-Comp, która wyniosła nawet 99,36%. Publikacja ta była jednym z argumentów, który pozwlił Polskiemu Towarzystwu Ginekologicznemu na opublikowanie swojego pozytywnego stanowiska w zakresie stosowania komputerów cyklu Lady-Comp przez kobiety. Należy dodać, ze komputery cyklu są urządzeniami medycznymi zarejestrowanymi w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

 

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na temat antykoncepcji z komputerami cyklu przeczytaj artykuł "Komputery cyklu jako metoda nowoczesnej antykoncepcji".

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat płodności i antykoncepcji? Polub nasz profil na Facebook.


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360