91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Ciekawostki » Antykoncepcja, a ryzyko zachorowań na raka piersi

Antykoncepcja, a ryzyko zachorowań na raka piersi

 

Według naukowców z Fred Hutchinson Cancer Research Center w Seattle przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych wiążę się średnio z 50 % wzrostem ryzyka zachorowania na nowotwór piersi u kobiet pomiędzy 20 a 49 rokiem życia.

 

Badania porównujące dane 21952 zdrowych kobiet,w stosunku do 1102 kobiet chorych na inwazyjnego raka piersi wykazały, że u kobiet które przyjmowały doustne środki antykoncepcyjne w ciągu roku od postawienia diagnozy, zachorowalność na nowotwór jest wyższa, niż u Pań, które nie przyjmowały pigułek w ogóle, bądź zaprzestały ich przyjmowania co najmniej rok wcześniej.

 

Okazało się również, że pigułki zawierające wysokie dawki estrogenu, zwiększają ryzyko zachorowań na raka piersi o 2,6 raza. Jeszcze większy ponad 3 krotny wzrost ryzyka zachorowania na raka odnotowano u kobiet stosujących jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne zawierające wyłącznie progestin syntetyczny odpowiednik progesteronu. Tabletki jednoskładnikowe przepisuje się zazwyczaj kobietom po ciąży, karmiącym piersią. Jedynie preparaty o niskiej zawartości estrogenu nie miały wpływu na wzrost zachorowań na raka piersi.

 

Na podstawie: Fox News

 

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne potwierdza wysoką skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp oraz Pearly (99,36%) stosowanych przez kobiety jako metodę antykoncepcji przy jednoczesnym braku jakichkolwiek skutków ubocznych na organizm użytkowniczki. Karmienie piersią nie jest przeciwskazaniem do stosowania komputerów cyklu.

 


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360