91 46 45 604
MENU
Inne tematy
Lady Comp » Antykoncepcja » Antykoncepcja

Antykoncepcja

Według światowej organizacji zdrowia (WHO) za antykoncepcje uznaje się tylko takie działanie, które nie wymaga od partnerów zaniechania współżycia. Jednak dla wielu z nas antykoncepcją jest każda metoda zapobiegająca zajściu w ciążę. Komputery cyklu Lady-Comp i Pearly można nazwać urządzeniami do antykoncepcji, gdyż zapobiegają nieplanowanej ciąży poprzez wskazywanie dni niepłodnych w cyklu kobiety, w czasie których mimo współżycia nie może dojść do zapłodnienia. Natomiast w trakcie dni płodnych, a w całym cyklu jest ich tylko kilka, należy zabezpieczyć się w inny sposób lub zaniechać współżycia. Komputery cyklu Lady-Comp i Pearly wpływają na regulację poczęć bez ingerencji z zewnątrz, bez hormonów, bez środków ubocznych, w bezpieczny i naturalny sposób.

 

Nowoczesna antykoncepcja cechuje się brakiem jakichkolwiek skutków ubocznych, wysoką skutecznością i łatwością w stosowaniu. Wybierają ją kobiety świadome swojego ciała i zagrożeń płynących ze stosowania tradycyjnych metod.

 

Świadomość przy wyborze antykoncepcji to troska o swoje ciało i umiejętność wykorzystania natury do kreowania własnej przyszłości to podejmowanie odpowiedzialnych decyzji i wykorzystywanie zdobyczy techniki do własnych potrzeb.
Dlatego powstały takie urządzenia jak komputery cyklu, ułatwiają one diagnozowanie płodności, a dzięki precyzyjnym wskazaniom pomagają świadomie podjąć decyzję o poczęciu. Świadomość swojego ciała przejawia się również w systematyczności i umiejętności posługiwania się urządzeniem, które doskonale monitoruje zmiany zachodzące w organizmie, uczy wyciągania wniosków z naturalnych symptomów płodności, jednoznacznie analizowanych przez komputer cyklu.

 

 

Indeks Pearl'a - czym jest, co oznacza?

 

Indeks Pearl'a lub wskaźnik Pearl'a to jeden z faktorów określających skuteczność danej metody antykoncepcyjnej. Dla komputerów cyklu Lady-Comp i Pearly wynosi on 0,64 co oznacza, że na 1000 par stosujących komputery cyklu w ciągu roku tylko 6 zaszło w ciążę. Wartość ta została określona przez naukowców z klinki w Dortmundzie (opis badania i jego wyniki wraz z publikacją i jej tłumaczeniem można znaleźć w zakładce Badania kliniczne). Badanie przeprowadzone w Polsce w 2010 roku w grupie 510 kobiet, które stosowały urządzenia ponad 13 miesięcy powtórzyły skuteczność komputerów cyklu.

 

Im niższa wartość indeksu Pearl'a tym dana metoda jest skuteczniejsza. Skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp oraz Pearly wynosi 0,64, w wyrażeniu procentowym to 99,36%.

 

Różne wartości dla różnych metod

 

Skuteczność metody określana jest na podstawie badań klinicznych na określonej grupie osób. Im niższy wskaźnik tym jest ona wyższa jednak różne źródła podają różne wartości wskaźnika Pearl'a dla tych samych środków antykoncepcji.

 

Duże rozbieżności notuje się w przypadku pigułek antykoncepcyjnych, gdyż w życiu codziennym wiele kobiet zapomina o przyjęciu tabletki co znacznie obniża skuteczność metody (co druga kobieta w Stanach Zjednoczonych pomija 1 tabletkę w cyklu, a 1 na 5 zapomina dwóch bądź więcej). Skuteczność pigułek spada także w wyniku interakcji z innymi lekami, (antybiotyki, leki przeciwdepresyjne). Na skuteczność terapii hormonalnej wpływa także masa ciała danej kobiety, dla kobiet o masie ciała powyżej 70 kg standardowa dawka hormonów zawartych w pigułce  już nie będzie tak skuteczna jak podaje producent.

W przypadku prezerwatyw i wszelkich błon dopochwowych ich nieumiejętne używanie wpływa negatywnie na skuteczność.

Tradycyjne metody naturalne w dużej mierze zależne są od doświadczenia i wiedzy kobiety. Subiektywna interpretacja wyników może znacznie obniżać skuteczność metody.

 

Komputery cyklu Lady-Comp i Pearly to certyfikowane urządzenia medyczne monitorujące kobiecy cykl i określające dni płodne, niepłodne oraz owulację, na podstawie codziennych pomiarów temperatury. Ich skuteczność według indeksu Pearl'a wynosi 0,64, podobnie jak pigułka, jednak bez jej skutków ubocznych. Stosowanie komputera cyklu nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ani umiejętności z zakresu metod naturalnych. Dla Pań ceniących sobie komfort współżycia, własne zdrowie i pewność antykoncepcji, komputery cyklu są najlepszym rozwiązaniem dostępnym na polskim rynku już od wielu lat.


Przeczytaj także:

Infoboard Lady-Comp

Pytania i konsultacje
biuro:91 464 56 04
OlaOla:509 970 222
JustynaJustyna:514 338 440
KrzysztofKrzysztof:508 180 360